Wyszukiwarka
Wizyt:
Dzisiaj: 6Wszystkich: 26791

Zakończenie projektu „Z twórczością Anny Krepsztul” – plener artystyczny dla dzieci z Litwy

Nowości » Zakończenie projektu „Z twórczością Anny Krepsztul” – plener artystyczny dla dzieci z Litwy

2016-08-22

W dniu 7 sierpnia odbyło się uroczyste zakończenie  projektu „Z twórczością Anny Krepsztul” – plener artystyczny dla dzieci z Litwy. Cykliczna i coraz bardziej popularna impreza zgromadziła w Taboryszkach ponad kilkudziesięciu uczestników. W samych warsztatach artystycznych wzięło udział 37 dzieci z rejonu solecznickiego. Młodzież miała okazję nie tylko wziąć udział w różnych formach edukacji artystycznej, ale odbyć również wycieczkę krajoznawczą do dawnego pałacu Balińskich w Jaszunach.

Podsumowaniem projektu był uroczysty wernisaż przygotowany przez dzieci, w którym udział wzięła zarówno lokalna społeczność jak i goście z miejscowego samorządu. Uczestnikom wręczono dyplomy oraz plastyczne upominki.

Podlaski Oddział Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” od początku jest inicjatorem i organizatorem imprezy, którą w tym roku poprowadził razem ze Stowarzyszeniem Edukacji i Dialogu „Fontis et Futura”. Dziękujemy również współorganizatorom ze strony litewskiej, którzy nie tylko jak zawsze otoczyli opieką naszych instruktorów, ale także dołożyli wszelkich starań by plener artystyczny odbył się i zakończył wielkim sukcesem.

Projekt jest współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczpospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą z programu pn.: „Bliżej Polski. Regranting” realizowanego przez Fundację Wolność i Demokracja.

  • Dodaj link do:
  • facebook.com