Wyszukiwarka
Wizyt:
Dzisiaj: 6Wszystkich: 26791

Plener artystyczny "Z twórczością Anny Krepsztul" 2016

Nowości » Plener artystyczny "Z twórczością Anny Krepsztul" 2016

2016-08-04

1 sierpnia 2016 roku po raz szósty w Taboryszkach rozpoczął się projekt „Z twórczością Anny Krepsztul” – plener artystyczny dla dzieci z Litwy. Wydarzenie trwa cały tydzień, podczas którego zaplanowano warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży z polskich szkół w Taboryszkach i pobliskich miejscowościach. Uczestnicy mają okazję wziąć udział w różnych eksperymentach plastycznych oraz w zajęciach z m.in.  haftu (malowania igłą), malarstwa sztalugowego, szkicowania, rysowania klejem na gorąco, czy tworzenia rzeźb z gipsu. Plener prowadzą Panie: Izabela Suchocka (z Galerii im. Sleńdzińskich w Białymstoku), Kamila Chorociej oraz Danuta Mołoczko - siostra Anny Krepsztul.

Impreza służy upamiętnieniu zmarłej przed kilkoma laty honorowej obywatelki Taboryszek, polskiej malarki ludowej Anny Krepsztul oraz budzeniu poczucia własnej tożsamości i lokalnego patriotyzmu - właśnie poprzez edukację artystyczną i kontakt ze sztuką. Spotkania cieszą się coraz większą popularnością. Taboryszki oraz znajdujące się tam Muzeum Anny Krepsztul  stają się miejscem szczególnie ważnym, które świadome swojej historii i bohaterów, skupia i angażuje w swoje działania nie tylko młodzież, ale także całe lokalne społeczeństwo.

Impreza trwa do 7 sierpnia i kończy się uroczystym wernisażem wystawy przygotowanej przez uczestników pod czujnym okiem instruktorów.

Projekt jest współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczpospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą z programu pn.: „Bliżej Polski. Regranting” realizowanego przez Fundację Wolność i Demokracja.

 

  • Dodaj link do:
  • facebook.com